Hei, jeg har hørt at det kan være en svakhet på k2 Fujative, at de lett kan knekke/sprekke på tupen. har noen av dere hørt noe om dette eller snakker av egen erfaring, bekrefte dette? post gjerne inn et bilde eller noe?
04 modellen hadde dn største svakheten mtp sprekke på tuppen... men d var d ikke bare k2 som led av... d va flere ski som hadde samme feilen.. salomon's 1080 va og svært dårlige når d kom til sprekker i fronten.. men såklart er jo d utbedret for hver år som går... å kalle k2 fujative 06 dårli er galskap.. kjører selv fujative, og vet di tåler en trøkk!!fred
ObjeCt: Du tenker ikke på de såkalte "knekkpunktene" som skiene har? Det er lagt inn punkter i kjernen på skiene, både ved front og tail, noe som gjør at disse får en mykere fleks enn resten. Dette er lagt inn for å lettere kunne gjøre en nosepress/tailpress etc..