Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd
Saalbach
#41755 20/11/2003 12:00 AM
Registrert: May 2011
Innlegg: 38,551
More than words
OP Offline
More than words
Registrert: May 2011
Innlegg: 38,551

Er det noe som har kjørt på ski i Saalbach? Ønsker tips om bra offpistkjøring, jeg tar med feller. Finnes noen guidebøker?


Registrert: May 2011
Innlegg: 38,551
More than words
OP Offline
More than words
Registrert: May 2011
Innlegg: 38,551

Dette er antagelig ikke svaret du haapet paa, men skriver det likevel: sats paa et annet sted om du ikke kan vente med aa bestille t snoen er paa plass!!! Det ligger lavt og har ofte snoemangel, ville derfor valgt et annet sted om jeg skulle bestilt naa. Naar det er sagt skal jeg ikke paastaa at saalbach ikke kan vaere morro. Ta heller den halvtimes kjoereturen t Kaprun: mens det regner paa toppene i saalbach kommer det pudder i hele kaprun systemet. Minuset med kaprun er koene og at du under de travleste periodene av hoysesongen ikke faar kjoept heiskort om du bor i saalbach, det er forbeholdt folk som bor i zell am see og kaprun!! Om snoen kommer saa er kan du nok ha det morro i saalbach ogsaa, problemet har vaert at snoen ofte ikke har kommet.... Du faar uansett ha god tur!!!


Registrert: May 2011
Innlegg: 38,551
More than words
OP Offline
More than words
Registrert: May 2011
Innlegg: 38,551

har masse suveren skikjøring å by på. Det er riktig at det meste av anleggene ligger under tregrensa, og at snøforholdene kan være så som så. Men du nevnte feller? I så fall har du en haug topper å velge mellom i nærområdet:) Skogskjøringen i Saalbach er forøvrig glimrende hvis du vet hvor du skal dra. Et hett tips er å hike over fjellene innerst i dalen forbi Hinterglemm. Nedkjøringen på baksiden er nydelig- og hvor havner du? Yes my friend- KITZBUEL!! Ta toget tilbake til Zell am See og bussen til Saalbach. God fornøyelse:)



Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 4767 Nydalen, 0421 Oslo | Tlf: 22 04 46 00
Ansvarlig redaktør: Erlend Sande | Redaktør: Henning Reinton | Nettredaktør: Tore Meirik
Salgssjef Fri Flyt AS: Alexander Hagen | Salgskonsulent: Magnus Utkilen | Prosjektleder: Lisa Kvålshaugen Bjærum
Daglig leder: Audun Holmøy Røhrt | Nettsiden er utviklet av Fri Flyt Byrå