Om du har høy rist, ville jeg ha brukt mer tid i støvlene før du bestemmer deg. Støvlene kan skape en del plager selv om ikke du kjenner at de trykker der og da. Høyden på skallet over rista er også noe av det vanskeligste å tilpasse om du skulle velge feil. Bredden er enkel å blokke ut hos en forhandler med peiling

Se om du kan finne støvler som er mer spesifikt laget for de med høy rist, ellers kan kjøringa fort bli en langvarig kjip opplevelse. Godt mulig disse er det (kjenner ikke modellene), men ville ha brukt mer tid i de, og gjerne flere ganger. En annen ting som kan være greit å forsikre seg om er at de har en uttagbar såle under innerstøvelen som kan slipes ned om skallet skulle vise seg å bli for lavt. 

det er heller ikke uvanlig at folk med høy rist trenger en spesialtilpasset såle som bygger litt mer i høyden, i såfall vil det også være lurt å ha på plass før man velger støvel.