Nå har jeg forsøkt en del av forskjellige filmredigerings-verktøy (software) av forskjellige typer og fabrikanter, men jeg har ennå ikke funnet noe som gir "den siste lille piffen". De fleste duger til å klippe til snuttene, legge til tekst (som kjedelig sklir inn fra øst eller vest for så å "eksplodere" i små brikker eller firkanter) og legge til musikk. Men nå er DET utprøvd og jeg skal forsøke å bevege meg videre inn i filmenes verden.
Nå er det forøvrig et sammensurium av forskjellige verktøy der ute, og jeg vil derfor forsøke å benytte meg av den almenne kunnskapen som ligger ute hos dere lesere! Derfor spør jeg eder:
Hvilke redigeringsprogram kjenner dere til , anbefaler, foreslår og advarer mot? Det bør ikke være FOR komplisert, men et brukerverktøy som likevel byr på en del finesser for filmredigering.
Dette kan hjelpe meg langt på vei, og fri meg fra mang en frustrasjon!
Jeg lover jeg skal teste ut neon av alternativene og legge ut produkttester på dem etterpå!!!
MVH Tex