Jeg har bestemt meg for å kjøpe brett igjen. Har vært en stund siden sist jeg windsurfet. Jeg har tenkt å gå for Starboard Futura, men er ikke sikker på hvilken størrelse. Jeg mestrer vannstart (straks), og er mest interessert i å trene bra jibber og fly over vannet, kanskje lette litt av og til. Jeg er 73 kg og 178 cm. Det er 20 år siden jeg seilte på jevnlig basis, men jeg har gjort det med ujevne mellomrom siden. Jeg ser at det er billige 2008 modeller å få. Jeg er interessert i et brett jeg kan plane i forholdsvis lav vind:
Er det forskjell på 2008 og 2009 modellen?Hvilken størrelse burde jeg velge?Hva er forskjellen på wood og technora?Burde jeg gå for JP X-CITE i stedet? Hvis ja, hva er forskjellen mellom pro, fws og es? og er det forskjeller på 2007, 08 og 09 modellene?
Det er vanskelig å orientere seg i dagens brettverden når man er vant til 20 år gamle brett så jeg setter stor pris på evt svar.