Hvis du følger malen, så monterer du bindingene 5mm for langt, altså har du veldig lite justeringsmulighet igjen og kan fort ende opp med at bindingene blir slarkete.

P-18/15 er jo fantastiske bindinger, men de har en del alvorlige begrensninger hva gjelder brukervennlighet.

- Det er veldig lite justeringsmuligheter i lengderetning, montér feil eller bytt støvelmodell og du er fu**ed.- Indikatoren for riktig trykk i bindingen er ikke til å stole på. Bedre å glemme den enn å forsøke å bruke den.- Indikatoren kan for havne under "ringen" som bindingen roterer på, for å få den opp må du rotere hælstykket 90 grader, da spretter den ut igjen.- Bøye bremser er et lite helvete sammenliknet med de fleste andre.- Tåhøyden kan ikke justeres, så randosåler er "no-go".- Trykket i bindingen krever ettersyn fra tid til annen, kan fort bli løst eller ujevn lengde høyre/venstre.

Edit: Så videoen din, og hele hælstykket står og balanserer på trykkindikatoren. Vri 90 grader, så den smetter ned igjen, og prøv på nytt. I tillegg ser det ut som hele delen under hælen er litt løs? Er skruene helt nede? Evt., er bindingen riktig satt sammen? Det er ikke vanskelig å fikse om det er noe, finnes masse info om det på TGR.