Jeg hiver meg også på her, siden jeg vurderer dynafit som eneste binding på mine 185cm Armada JJ.


Mitt spørsmål til skimachine og Trappiste er: Hva mener dere når dere sier "bakkekjøring"? Er det carvingsvinger på hard snø, rails og big jumps?


For min egen del er jeg mest i anlegg, men det blir mer og mer toppturer. Jeg gidder ikke dra i bakken når føret er dritt, så det er utelukkende for å kjøre myk snø (pudder og vårsnø). I min verden blir da "bakkekjøring" den biten av mellom off-pisten og bort til heisen.


Når jeg sier bakkekjøring er det i all hovedsak kjøring i bakken. På mykt føre ser jeg ingen problemer med dynafit.  Det er is og slagete is som har vært problemet, og som forhåpentligvis er fikset nå.  

Det eneste problemet jeg kan se med heisbasert off-piste er at det blir så mye mer av det enn hvis man må gå opp.  Det vl trolig bety at bakbindingen vil bli raskere utslitt. Hvis man kun går toppturer holder dynafit i evigheter (fordi det sjelden bli mer enn en tur ned per dag)