Tusen takk for all input!

Det er et vanskelig valg. Jeg er jo alpinist da, med sporadisk telemarkskjøring. Hovedgrunnen til at telis er vurdert er fordi det blir mest toppturer på våren, og da går det mye i slush. Syns ikke det er like spennende på alpint, men blir det bratt nok så kan nok utfordringen bli overveldende også her.

Jeg skal ned og veie telisski med binding nå, om jeg kan spare mye vekt så tror jeg telis fortsatt er aktuelt, om ikke veier det for dynafit!

Må prøve gea igjen. Bruker egentlig 24,5 i støvler, men endte opp på 26 for å få igjen støvelen. Har breie føtter og legger, men har forstått at de skal være stramme. Får lage et ekstra hull på spenne nr 2 og 4 (nedenifra) så passer dem i strls 24,5/25 :p Hadde vært SYKT digg å bare ha 3,5 kg på hvert bein, mdet er bare 1 kg mer enn ankelvektene jeg tusler rundt i! (påskeforberedelser, 5 kg per bein er TUNGT).