Håper å få noen synspunkter fra dere på en problemstilling jeg har:
Jeg har et ønske om å ha et skipar nr to til toppturer når føret er hardt, samt til bruk i alpinbakken.Et absolutt krav er lav vekt, og at de er smale nok til å fungere upåklagelig med en Dynafit Vertikal Din12 binding. Dette skiparet skal være mitt valg til de lengre toppturene, og vårdagene der jeg får det for meg å kanskje prøve flere topper på samme turen. Tanken er også å kun ha ETT par støvler.
Nå har jeg fra før et par BD Prime AT støvler, Fat-Ypus I-rock pudderski med Diamir Freeride Pro 2010/11 binding.Min høyde er 182cm og vekt 95kg, jeg blir ikke noe vesentlig lettere av å trene mer, så denne blir stabil.
Jeg har nå mulighet til å få kjøpt et par Dynafit Seven Summits 178cm 113mm/80mm/100mm til en meget hyggelig pris (nye 3000/par). Jeg tror dette vil være en veldig god kombinasjon for meg med Prime støvlene, og slik komplettere"skigarderoben" min?
Er jeg på vei til topps på 1. klasse kommende sesong, eller er jeg helt på jordet..?