Hvor stor er motstanden mot dette prosjektet blant folk som bor i Rauma? Så på oppropet, og det er få fra lokalsamfunnet.

Det positive med prosjektet er at de som bor i området kan bli grisegode på ski. Korte turer fra toppen av skitrekket, og dunke mange turer på. Det negative er at det er Kirketaket som blir berørt (nostalgi).

Må innrømme at det hadde vært en drøm å kunne gjøre som en ivrig fjellmann den lille fjellandsbyen La Clusaz. Ta på seg skia, renne bort til Gondolen, gå en halvtime fra toppen, for å så suse 1000 høydemeter storefjellskikjøring...to tre ganger...en helt vanlig tirsdag på vinteren. Der nede trenger de bare å kjøre ti min videre for å teste seg på de uberørte fjellene. Akkurat som det også vil være i romsdalen, hvis det skulle komme et skitrekk.

Gleder meg til å se Isfjordinger sette side-flipen inn i renna på toppen av Kirketaket, for å så dundre 30 meter utfor skrenten på høyre side litt lenger ned , for å så mose rsten av sia i seks store svinger. Alt fordi dere kjører slike run 5 ganger om dagen og ikke en gang iblant.