Har noe ferie igjen, og kjenner jeg er skikkelig lysten på noe snø. Er det noen plass det går an å kjøre på denne årstiden? Tenker ikke alt for lokalt, men heller ikke det mest ekstreme..
Her i Finnmark er snøen begynnt å falle på toppene nå. Spørs om ikke sesongstarten blir i løpet av ett par dager, med topptur til en eller annen renne med litt base fra i fjor, som har fått påfyll nå..
Jeg har vært i Zermatt på denne tiden for noen år siden. 650 høydemeter eller noe med stedvis veldig kult terreng.Snø fikk vi også. 50 cm med det letteste pudder på fjellet og gode temperaturer i solveggene nede i sentrum. det beste er at det nesten utelukkende er racinglag som ligger i trening på breene på denne tiden, så du får all moroa for deg selv.
neh langt ifra, sto opp 6 i måråes før snøen gikk over til rail , men nok snø for å raile =D , ifølge senorge.no er det halv meter snø lenger inne i lysebothen så kjører nok opp ditt i morgen