Stigi har smakt på barnesykdommene til toppstøvlene til Garmont anno 2000/2001 (blå Squadra/oransje Tripple-G?). De "spiste" bindinger til frokost, middag og kvelds, nettopp pga en kort fleks som i liten grad tillot dypere knebøy.
En kompis har imidlertid en nyere utgave av Squadra (oransje), hvor akkurat dét problemet synes løst. Han er dog litt bekymret for at plasten i fleksen er for myk og eksponert, og ser for seg at han ganske snart vil skjære hull med en stålkant på avveie.
Et annet forhold er passform. Bred lest høres umiddelbart ut som Crispi-fot. Garmont har visstnok endret lesten litt de siste åra, men min venn med Squadra har iallfall nokså smal fot. Så kanskje du skulle prøve både denne og andre først....?