Jeg er enig i at de ikke burde få lov til å kjøre så langt...

Men neste sak er jo at politiet er festbremser og vakthauker på Folven.. Også får de masse kjeft og tyn for det. Og desverre vil jeg nok tippe at de som da lar være å kjøre i fylla opp til skisenteret ikke lærer hvis de ikke får en bot. På den måten slipper politiet å stå der "på vakt" hele tida. Eller 100m opp i veien. Men prevensjonsforetak og lignende kan en vel diskutere frem og tilbake uansett.

Mulig at politiet gjør ting på snåle måter, men for at et stort system skal fungere må ting ofte gjøres på en litt firkantet måte. Det er derfor systemet fungerer mer enn det ikke fungerer.

Men folk har ofte problemer med å godta at andre kan innskrenke handlefriheten sin. Og dagens oppvoksende generasjoner HAR ett problem med å respektere autoriteter, desverre!