Takker for masse svar folkens.

Må helt sikkert bruke litt tid på å finne sko, men finenr jeg noen som er gode å ha på seg og feks gå i, så har jeg funnet rette? Er det forskjellige typer sko også? Altså for hvor dem er beregnet å brukes, freeride osv? Eller det barfe å finne et par som sitter godt på foten?

Så det er DIN vektbetegnelsen går i, kjekt å vite. Er greit å velge noen som feks kan gå opp til 100kg hvertfall(DIN10 = 100kg?)

Har også sett litt på slike Randone bindiger, men er det noen bakdeler ved å kjøp av slike eller er det kun positive ting med å velge slike, at man kan gå oppover?

Så om jeg velger ski som er ca like lange som meg, 182cm, ca 100mm på bredden, og 120-130mm foran og bak så har jeg noen som burde fungere bra som en ALLROUND ski?