Sitat arilderbest2:<blockquote><p>Sitat Discoking:For en vanlig dødlig trenger du ikke tenke på DIN over 10, da ryker knær og hofter før skia løser ut... Så, ved å velge en binding som feks. har DIN10 istede for 16 så er det penger spart 
</p>
Dette er vel ikke helt sant. Det er ikke bra for en på 90 kg å ha max DIN på 10, fordi han da er i den absolutt øverste delen av skalaen av hvor mye trykk bindingen tåler før den løser ut. Han vil ha mer igjen for å kjøpe en binding med max DIN på 14-15, fordi han da mest sannsynlig vil ligge i midten av skalaen (DIN på 9-10). Det er ikke vanskelig å løse ut en binding stilt inn på 10 når du veier 90 kg og har litt fart.
</blockquote>
OK, er det et problem å ligge høyt oppe på skalaen på en binding? Jeg trodde ikke det spilte noe rolle at du lå opp mot "maks" på en binding. Jeg plottet inn Everlong på www.dinsetting.com (90kg, rundt 180-190, 30år osv. og resultatet ble 8,5DIN.
Poenget blir vel uansett at han ikke trenger DIN 16 