Etter å ha teste mine Amplid Infradark (som de heter i år) på Stryn i sommer så ville jeg uten tvil gått for Infradark skiene.
Jeg er ikke Norges mest entusiastiske toppturs fyr men hadde 3 dager på Stryn i sommer der det dessverre ble litt gåing.
Har kjørt MYE på Teddy skiene fra Amplid og de funker til alle slags fører. Men etter å kjørt på Infradark i veldig vekslende før på Stryn, blandt annet ned fra Dalsnibba i hardt slagete føre så er Infradark en like bra kjøre ski som Teddy, selv om Infrad har karbon/tre oppbygging. Var litt redd for den ville oppføre seg nærvøs i høy fart, men var veldig stabil og fin.
Eneste som trekker ned på infradark kontra teddy skia er prisen. Men skal du gå en del har jeg kommet til å betalte det ekstra det koster. Du får en av de letteste masseproduserte skiene på markedet.
VCT er og en bra ski, men jeg trives best på mine Amplid, men smaken er jo som kjent som baken.
Har du flere spørsmål ang Amplid ski, ikke vær redd for å send meg en PM.