Hei! Jeg er ute etter et par som kan brukes til litt herjing i skogen. Jeg står vanligvis på et par ganske lange telemarkski som ikke egner seg så godt inne i den verste skogen hvor det kan bli litt knoting.
Derfor har jeg tenkt å gå til innkjøp av et par, litt kortere, ski som kan duge til skogskjøring. Jeg er 193 cm høy og veier snaut 90 kg så og jeg vil kunne flyte i pudderet så jeg kan jo ikke ha veldig korte ski. Men det jeg lurer på er hvilken type ski som kan duge til denne skogskjøringen og pudderkjøringen? Liker å trikse litt rundt i skauen også.
Og når begynner salget? Hadde ikke tenkt å legge i mer enn 2000,- uten bindinger.
Beklager langt innlegg så jeg skal oppsummere: hvilken ski passer bra til tett skogskjøring og pudderkjøring?- Helst ikke over 2000,-- Ganske kort (maks 180 cm)- Feit
Trenger ikke å være ny eller noe 