Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd
Juniorsamling i Numedalslågen!
#483 23/11/2006 12:09 AM
Registrert: May 2013
Innlegg: 66
Hyside Offline OP
Medlem
OP Offline
Medlem
Registrert: May 2013
Innlegg: 66

Jeg vil foreslå Dagali og Numedalslågen i juni/juli (begynnelsen av skolens sommerferie.) Elven er sentral i forhold til vest og østlandet. Den er i utgangspunktet forholdsvis teknisk, men tidlig på sommeren (snøsmelting) vil den være super for padlekurs da det kan padles alt fra grad 1-5. Her er det også rafte/opplevelsesfirma det går ann å samarbeide med, bl.a. lokaler, andre aktiviteter (rafting, rappell, fjellvandring, kano, sykling,etc.), transport, overnatting (telt, lavo, hytte, fjellstue, hotell, osv.)og alt som må til for å få et slikt arrangement gjennomført på en skikkelig og vellykket måte.Dagali ligger midt mellom Bergen og Oslo!


Følgende er bestemt
Hyside #484 23/11/2006 9:40 AM
Registrert: Aug 2011
Innlegg: 151
Tørr bak øra
Offline
Tørr bak øra
Registrert: Aug 2011
Innlegg: 151

Otaelva kajakklubb og Lillehammer ro og kajakklubb har i samarbeid med forbundet gjort avtale om å arrangere en juniorfestival i skjåk tidlig i august 2007.Dette blir en happening ingen junior bør gå glipp av.Fantastiske forhold i mange elver rett i nærheten av leiren.Masse aktiviteter for alle aldre (0-18) og alle ferdighetsnivåer.vi håper å se mange juniorer til høsten.


Samling
Hyside #485 24/11/2006 9:47 PM
Registrert: May 2011
Innlegg: 37
Fersking
Offline
Fersking
Registrert: May 2011
Innlegg: 37

Ville være ultrabra om samlingen kom første uken i Aug. da man man bare forlenge sommerferien med en uke i sjåk !!!!Kongsberg har 4-5 i alderen 11-13 år!