Kjøpte meg Prizm Rose i fjor, og fikk stått en god del med dem i flatt lys. Hvor stor forskjell det var fra vanlige kontrastglass er jeg litt usikker på, det var ikke helt enkelt å sammenlikne dem mens jeg kjørte =P Det generelle inntrykket mitt var vel at hvis det var skikkelig flatt lys, så var det ikke stort til hjelp. Hvis det var litt mindre flatt lys derimot, så synes jeg de forsterket godt.
Har dessuten et par solbriller med Polarized Prizm, og de synes jeg fungerer veldig godt når jeg er ute og går, fisker eller kjører bil.
Her er for øvrig linsa jeg har til skibrillene mine:
http://no.oakley.com/en/mens/goggle.../product/WGOO7049RPZ?skuCode=100-754-001
Har selv Oakley Airbrake, og det å bytte linse på dem er ekstremt enkelt. Greit å kunne kjøpe ekstra linser hvis man ødelegger dem, eventuelt andre linser hvis det viser seg at de ikke fungerte som forventet.
My two cents =)