Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd
Snøforhold i Tirol, Østerrike nå?
#181023 30/03/2013 11:21 AM
Registrert: Dec 2015
Innlegg: 17
Fersking
OP Offline
Fersking
Registrert: Dec 2015
Innlegg: 17

Lurer på om noen har vært nedover i Østerrike i påsken og kan gi en oppdatgering på snøforholdene der nede? Veit det har snødd mye tidligere, men hvordan er det nå? Har fly til Munchen til uka, men ikke planlagt hvor en skal dra.. Tar også gjerne imot reisetips til et halvstort anlegg med høy beliggenhet maks 3-4 timer fra Munchen. Hvis ikke blir det fort St.Anton, Sölden, ISchgl, Mayrhofen eller Kitzbuel..


Re: Snøforhold i Tirol, Østerrike nå?
Pudderglagutt #181024 30/03/2013 11:20 AM
Registrert: Dec 2015
Innlegg: 17
Fersking
OP Offline
Fersking
Registrert: Dec 2015
Innlegg: 17

Oj,

her forsvant vist hele tråden etter forhåndsvisningen.. Lurer på om noen har vært nedover i Østerrike i påsken og kan gi en oppdatgering på snøforholdene der nede? Veit det har snødd mye tidligere, men hvordan er det nå? Har fly til Munchen til uka, men ikke planlagt hvor en skal dra.. Tar også gjerne imot reisetips til et halvstort anlegg med høy beliggenhet maks 3-4 timer fra Munchen.


Re: Snøforhold i Tirol, Østerrike nå?
Pudderglagutt #181025 31/03/2013 7:07 PM
Registrert: Oct 2015
Innlegg: 5
Fersking
Offline
Fersking
Registrert: Oct 2015
Innlegg: 5

Både Hochfugen og Stubaier Gletscher fikk 20 cm, Axamer Lizum fikk 15cm til idag. Var i Axamer på tordag og det var gode forhold der fortsatt!Hochfugen er et utrolig kult anlegg som anbefales, men har ikke vært der på en måned så kan ikke uttale meg om hvordan underlaget er der. Stubaier er ganske safe siden det ligger høyt oppe.Fortsatt endel snø her nede, men noe tynt i solsidene enkelte plasser.Er nok tryggest å satse på anleggene i høyden, om sola skinner går tempen opp veldig fort! Da er også Obergurgl (like ved et Sølden) et bra alternativ.

For å følge med kan jeg anbefale å bruke Bergfex-appen.


Re: Snøforhold i Tirol, Østerrike nå?
Pudderglagutt #181026 31/03/2013 8:34 PM
Registrert: Mar 2013
Innlegg: 2
Nytt medlem
Offline
Nytt medlem
Registrert: Mar 2013
Innlegg: 2

Vært i Arlberg med bil i påsken, kjørte knedypt pudder i Stuben i går (ned til ca. 1600-1800 meter kanskje, lenger ned ble det varmt og kramt), og det snødde da vi dro. Varierer selvfølgelig veldig med snøen etter hvor soleksponert det er, men på 1800 meter (? hadde ikke høydemåler) og opp (nordvendt) er det mye å finne. Fant overraskende mye urørt ned mot Zug. Sjekk ut Fiss, også bra.