Var selv på Steinskartind i dag ,stiv kuling(liten storm i kastene),skarejernføre og flat lys dvs dåååårlige forhold!Vær forsiktig i fjellet!!!:twistedRIN
Va opp mot skittentind i dag, så gjorde vi en kompresjonstest og en rutsjeblokk, kompresjonstesten knakk under greving, og rutsjeblokka knakk med lett bøy i knærne. JÆVLI stor rasfare enkelte plassa va konklusjon våres, og ganske så dårlig føre (vi fant nåkka ganske bra!)
Hei eirik!Lurte litt på hvor du var idag ,da du tidligere har snakket om henrikskaret!Ja folkens ,take care!Husk også på at når det nå slippes pudder på toppen av dette "glidelaget" får vi vel så skumle forhold.Det er heldigvis nok av sikre plasser å gå i det fine førjulslyset.RIN
Hei!Når en bor 25 min unna rasområdet og ferdes mye i fjellene omkring Blir en ekstra trist seg i en slik situasjon.Ung mann i 20 årene er omkommet.En kan alldri være for forsiktig i fjellet i disse dager..Lurer nå på om de 4 var fjelllvante og hadde skredutstyr?Takene går til guttens familie!
Jeg vil ikke tro at gruppen var særlig fjellvante, det tok halvannen time å finne den siste mannen noe som tyder på at han ikke hadde skredsøker og de har kjørt en 35 graders øst helning to dager etter storm fra øst, men vi var jo ikke dær så det kan jo ha vært en helt annerledes situasjon en hva det framstår som... Det er veldig kjip når slikt skjer.