Først og fremst handler det om å ha det gøy. Telemark er moro fra dag en hver sesong for min del og det er ikke alltid jeg kan stå på ski som mye som jeg vil i en sesong. Så det med at telemark først blir bra etter 15 dager er bare vissvass.
Forsåvidt lærte jeg å stå av faren, som igjen lærte fra kurs. Nå står både han og og brodern og diverse kusiner og andre mennesker som vi har lurt med oss ut på ski.
Telemark er ikke noe du lærer over natta og det vil ta mye tid. Hvis du føler at du det begynner å bli kjedelig og du havner på et stadie hvor du ikke føler framskritt kan du ta en privat time med ski instruktør.
Jeg har stått på telemark i 7 sesonger og har det fantastisk hver sesong. Min 5 sesong hadde jeg en times kurs med privat instruktør og siden da har jeg ikke sett meg tilbake.
Stå på og du vil få det til!