Noen som kan gi meg noen tips på hvilke ski jeg bør kjøpe meg? Skal ha en god allroundski som skal mest brukes i bakken, men som bør kunne kjøres i løssnø. Jeg er relativt erfaren og har stått i 10 år. Har fått anbefalt blant annet Blizzard Titan Nine.
Det er mange bra skimodeller der ute. Dersom du er ute etter en bakke ski som funker i løssnøen kan du kjøre en forholdsvis brei ski dersom du har stive/høye sko/bindinger. Har kjørt mye forskjellig men har ikke fått testa blizzard. Har selv scratch bc / hippi stix og line ski. Av de er de gamle scatch bc med sine moderate 92 på midten klart den beste bakkeskia! De andre modellene er 98 og 100. så mye breiere enn 92+ ville jeg ikke hatt på en bakkeski. Sånn sett virker titen nine helt kurante. bare sørg for litt lende og sjekk at de ikke er for myke. Så er det bare å dra på
Blizzard titan nine er ett godt tips, har en kompis som skryter uhemmet av fjorårsmodellen. Selv bruker jeg Rossignol B3, og er veldig fornøyd. Begge skia ble kåret til beste allround ski i fjor.
Som "hoot" sier, så er begge skia kanongode allroundere. Har flere kompisser som kjører på disse skia, og er knallfornøyd. Noen av dem har heller ikke kjørt veldig mye før, og får mye ut av kjøringa med disse under beina!!